Всі категорії
Фотогалерея
Аналітика ринку нерухомості у Львові

"IVER-ESTATE"

 Агентство комерційної

  нерухомості у Львові

 

 

Дешевий вторинний ринок нерухомості знижує попит житлових квартир у Львові

 

 


Обвал цін на львівське житло повернув на ринок покупців. Але, розглядаючи численні пропозиції, вони, як правило, зупиняють свій вибір на квартирах, власники яких готові поступитися 10-15% від початкової вартості.
Дешевизна вторинки звела нанівець продаж житлових квадратів від забудовників
новобудов-комерційна нерухомість, хоча вони також переглянули свої прайси в бік зменшення. Деяке пожвавлення намітилося в земельному сегменті: галичани інвестують в ділянки, які розташовані в околицях що будується до чемпіонату Європи стадіону, розраховуючи, що з появою в даному районі нових інфраструктурних об'єктів комерційної нерухомості вони подорожчають. Однак найближчим часом ціни на львівську нерухомість будуть тільки знижуватися.

 

 

 

 

Хто зруйнував ринок нерухомості до кризи у Львові ?

 


Усі експерти з комерційної нерухомості одностайно заявляють що, ринок розворушили трудові мігранти котрі повертаються на батьківщину з Європи і вкладають зароблені гроші в придбання квартир. «Додатковий рух у цьому сегменті забезпечують також городяни, які останнім часом досить активно переїжджають з центру Львова у більш тихі райони», - зазначив керівник житлового відділення АН . Він запевняє, що центр міста став вкрай незручний для життя (там періодично проводяться галасливі масові заходи, утруднено рух транспорту, є проблеми зі зберіганням машин, так і старі будинки знаходяться в жалюгідному технічному стані). Тому мешканці все частіше продають свої квартири тим, хто, наприклад, планує здавати їх в оренду або ж перепрофілювати для комерційного використання, переїжджаючи на більш тихі прилеглі вулиці (Левицького, Коновальця тощо) або в спальні мікрорайони (Сихів, Левандівка), а то і в передмістя (Бирка, Липники, Брюховичі). Крім того, житлом у центрі Львова цікавляться іноземці.

У найближчій перспективі ріелтори прогнозують подальше здешевлення найменш ліквідної нерухомості
(в панельних висотках, хрущовках) і невелике подорожчання (до 5%) повнометражних «одиниць» в будинках поліпшеного планування. Вартість елітного житла, швидше за все, залишиться незмінною ще, принаймні, півроку-рік.

Ринок нерухомості у Львові, пропозиції квартир у Львові, продаж квартир у Львові
                                                                                                                                 

 

 

 

Штиль на первинному ринку житла

 

 

Штиль спостерігається на первинному ринку житла. За даними помічника директора департаменту містобудування львівської мерії Віталія Троць, починаючи з 2006 р. у місті щорічно вводилися в експлуатацію 35-40 (130-170 тис. кв. М) висотних будинків. Навіть минулий, вже кризовий рік не став винятком - забудовники здали понад 30 об'єктів. Зараз на продаж виставлені квартири приблизно в 20 багатоповерхівках, більшість з яких розташовані в Залізничному районі, Сихові, Рясному. Однак, за словами пана Борисова, деяким попитом користуються хіба що пропозиції економ-класу (одно-і двокімнатні квартири площею 60-80 кв. М). В окремих новобудовах, зданих півтора-два роки тому, пустують порядку 20-30% апартаментів. Об'єктів, що позиціонують як елітні (житловий комплекс «Ювілейний», будинку по вул. Тернопільській, Бережанській, на пл. Князя Святослава), вартість квадратного метра в яких досягає 10 тис. грн. і більше, зараз взагалі мало хто цікавиться.