“2011”

 комерційна

 =IVER-ESTATE

нерухомість

         ЛЬВІВ         

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 IVER-ESTATE

Агенство комерційної

 нерухомості у Львові

Контактна інформація

Україна,  місто  Львів

Сергій    Миколайович 

тел:  (067) 748-745-0

             e-mail:

    iver.lviv@i.ua


 www.iver.com.ua

 

Наші користувачі переглянули:
15695340 сторінок
Спеціальна пропозиція Наші послуги на ринку нерухомості Оренда вільних офісних, торгових та складських приміщень розміщення пропозицій на сайті про ваш магазин, офіс, склад www.iver.com.ua Фото оренда вашого магазину,офісу, ресторану, складу, земельної діляноки, супермаркету у Львові Продаж виробничо-складських примiщень Львова та Львiвської областi за детальною інформацією звертайтесь за телефоном (067)- 748- 745- 0 - Сергій Миколайович --- КОМЕРЦІЙНА НЕРУХОМІСТЬ ЛЬВІВ --- Наші послуги на ринку нерухомості Здаються в оренду склади та виробничі приміщення у Львові та Львівській області різної площі, різної висоти, від 25 -7000 м2, розміщення пропозицій на сайті www.iver.com.ua здійснюється безкоштовно, ФОТО ОБ'ЄКТА ОБОВ'ЯЗКОВО, за детальною інформацією звертайтесь за телефоном (067)- 748- 745- 0 - Сергій Миколайович --- КОМЕРЦІЙНА НЕРУХОМІСТЬ ЛЬВІВ Надання послуг оренди на ваш магазин, офіс та склад у Львові та області --- Оренда складів у Львові ---
Найбільш цікаві новини нерухомості

 

 

"IVER-ESTATE"

 Агентство комерційної

  нерухомості у Львові

 

 

Чи є сенс перепрофілювати житло під офіс

 

 

 

До кризи здати квартиру під офіс було набагато вигідніше, ніж передати в оренду мешканцям.

Однак зараз орендні ставки на домашні офіси знизилися в два рази і попит на них незначний. Чи є сенс перепрофілювати житло під офіс?

Як і в інших сегментах нерухомості, орендні ставки на офісні приміщення з початку року значно знизилися - на 30-70%. Крім того, відбувся перерозподіл поточного попиту: деякі компанії змінюють свої офіси в центрі Київа на більш дешеві площі на околицях. Інші - вважають за краще офіс більш високої якості на прийнятних для себе умовах - через падіння орендних ставок вони можуть собі це дозволити.

Що стосується цін, то сьогодні, за даними компанії Colliers Internstional, офіси класу С (неспеціалізовані побудовані або відреставровані будівлі, розташовані зазвичай поза центром міста) можна здати за $ 10 - 15 в місяць за "квадрат". Для порівняння, офіс класу А (приміщення в нових офісних комплексах обладнаних і бізнес-центрах в центрі міста) у Києві коштує $ 25 - 30 за 1 м ² на місяць. У такій ситуації що здаються під офіси квартири виглядають більш привабливо.

Офіс у квартирі

До початку кризи
здавати квартиру під офіс було справою вигідним і прибутковим: орендні ставки становили $ 20 - 80 за 1 м ² і при продажу така нерухомість коштувала на 40% дорожче, ніж житлова. Зараз ситуація змінилася - орендні ставки на домашні офіси знизилися в два рази, а попит досить млявий. І це не дивно, зараз все ще пустує безліч спеціалізованих приміщень, причому за такою ж ціною, яку вимагають і власники домашніх офісів. У середньому мінімальна планка оренди за надомну офіс у столиці можна порівняти з офісними приміщеннями класу С - від 80 грн за 1 м ². Виходить, що, наприклад, однокімнатна квартира-офіс площею, скажімо, 50 м ² принесе власникові в місяць 4000 грн. Здача такої квартири під житло дасть приблизно 2500 грн на місяць, пишуть "Деньги".

Але як би не була приваблива різниця, слід зважити всі за і проти перепрофілювання житла в офіс. Адже витрати можуть окупатися дуже довго, а сам процес переведення в нежитловий фонд здатний затягтися на 6-12 місяців.

Тонкощі операції

У Житловому кодексі України написано, що

переведення приміщення з житлового фонду в нежитловий можливе, якщо квартира непридатна для проживання. Насправді ж житлові приміщення перших поверхів легко перетворюються в офіси, перукарні, магазини і так далі. Виводять з житлового фонду квартири і на інших поверхах. Однак, за словами представника компанії "Норма" Олега Сидненко, недоцільно виводити з житлового фонду квартири, які розташовані вище першого поверху, оскільки це досить складний процес. За словами експерта, власники квартир-офісів на другий і більш високих поверхах житлових будинків вирішують це питання простіше: реєструють себе в якості приватних підприємців, сплачують єдиний податок і "використовують власну квартиру у підприємницькій діяльності" - здають її.

Але в будь-якому випадку не можна перекладати приміщення в нежитловий фонд, якщо квартира є житловий (тобто в неї хтось прописаний). Особам, які не мають офіційного альтернативного житла, в
перепрофілювання приміщення, швидше за все, буде відмовлено. Вартість робіт з переведення квартири їх житлового фонду в нежитловий може оцінюватися в столиці в $ 10 тис. і більше - все залежить від зговірливості сусідів, місцевої влади та інших тонкощів дозвільної процедури. Перепланування та / або облаштування окремого входу в квартиру обійдуться приблизно в $ 10 - 15 тис. Ну і податки, які власник офісу повинен платити справно, заберуть ще приблизно по 200 грн щомісяця. Отже, виходить, що, купивши сьогодні квартиру за $ 60 тис. і витративши не менше $ 25 тис. на дозвільно-ремонтні процедури, окупити офіс вдасться за 16 років - якщо орендні ставки не піднімуться. Здаючи квартиру як житло, "вийти на нуль" вдасться взагалі не раніше ніж через 23 роки.

І все-таки сенс у перепрофілювання є - коли почнеться економічне піднесення, а він не за горами, орендні ставки рвонуть вгору зі швидкістю ракети.

Тонкощі перекладу

-
Потрібно переводити в нежитловий фонд приміщення, якщо потрібні перебудова, прибудова, перепланування, окремий вхід в приміщення (наприклад, перукарня, магазин і т. п.), а також квартири, розташовані вище першого поверху, за умови що нижележащие приміщення вже переведені в нежитловий фонд;

- Не
треба перекладати приміщення в нежитловий фонд, якщо характер діяльності не вимагає конструктивних змін приміщення (наприклад, підприємець займається інтернет-бізнесом, і його квартира є його офісом).

Список документів:


 - Правовстановлюючий документ на квартиру;

 - Техпаспорт на квартиру;

 - Ксерокопія паспорта;

 - Довідка про відсутність заборгованості по комунальних послугах;

 - Копія ідентифікаційного коду;

 -
Ескізний варіант облаштування окремого входу;


 - Згоду власників квартир будинку, яке завірене ЖЕК'ом або нотаріально на переведення           квартири в    нежитловий фонд та облаштування окремого входу в цю квартиру;


 - Форма № 3 з ЖЕК'а;


 - Форма № 2 з ЖЕК'а.


Умови: Забороняється переводити квартиру під розміщення виробництва.

Доведеться обов'язково платити пайові внески на розвиток інфраструктури міста згідно з розрахунками, які надає Головне управління економіки міста.

 

 

 

 

 

Незаконно збудовані особняки є можливість узаконити

 

 


В Україні в 2010 році може бути введено в експлуатпацію близько 1 млн кв. м житла за рахунок прийнятого урядом в 2009 році тимчасового порядку введення приватних жилих будівель особнячного типу, самовільно збудованих до 1 січня 2008 року, прогнозує в.о. міністра регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда.
Згідно документу всі приватні будівлі особнячного типу, побудовані без дозволу в період з 5 серпня 1992 року до 1 січня 2008 року, можуть бути прийняті в эксплуатацію органами Держархбудінспекціі на підставі відповідної заяви від фізичної особи, яка побудувала будівлю,

до 31 грудня 2010 року.

 

 
Нова мода на сучасні подвоєні будинки за містом - таунхауси у Львові 

 

 

 

 

Незначна активізація на ринку заміської нерухомості є новою тенденцією. Покупців усе частіше цікавлять здвоєння будинку - таунхауси. Усе  частіше стають покупцями рідні.

Експерти пов'язуються збільшену популярністю таунхаусів з їх здешевленням. За  час кризи ціна таунхаусів у Львові знизилася на 20-50% - до $ 800-1300 за 1 кв.м залежно від місця розташування. Таким чином, сьогодні таунхаус можна придбати за $ 80 -100 тис., що на 20% дешевше котеджу. До кризи через українську специфіку ситуація була протилежною. Спочатку таунхауси позиціонувалися як сегмент житла економ-класу, максимальна вартість якого не повинна перевищувати, за докризовими цінами, $300 тис. Однак недосвідченість вітчизняних девелоперів (наприклад, зводилися таунхауси у Львові площею більше 250 кв. м) призвела до подорожчання цього виду заміської нерухомості. Таунхауси мусили конкурувати з окремо розташованими котеджами. У результаті основна перевага таких будинків - співвідношення ціни і площі - нівелювалася. «Зниження ціни розставило все по місцях. Таунхаус - це житло економ-класу, а у нас ціна склалася на них, як на бізнес- і еліт-об'єкти

 

 

 

 

Комерційна нерухомість Львів продаж оренда попит

Вас зацікавила будь-яка пропозиція або хочете розмістити свій об'єкт ?

Залиште свої контактні дані у меню "ЗАЯВКА" - ми зателефонуємо.